Alicja Borycka

Jest absolwentką filologii angielskiej oraz wiedzy o kulturze na Uniwersytecie Gdańskim oraz zintegrowanej edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Elbląskiej Uczelni Humanistyczno – Ekonomicznej. Od najmłodszych lat uczęszczała do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Elblągu, którą ukończyła z wyróżnieniem na wydziale rytmiki i fortepianu.

Praca z dziećmi jest jej pasją, do której podchodzi z wielkim zaangażowaniem i sumiennością. Jest osobą ciepłą, cierpliwą i energiczną, co sprawia, że szybko nawiązuje kontakt z dziećmi. W swojej pracy łączy elementy edukacji przedszkolnej z elementami muzyki w postaci ruchu, tańca czy śpiewu. Rytmika jest także nieodłączną częścią zajęć języka angielskiego, którego pani Ala naucza we wszystkich grupach przedszkolnych. Będąc wychowawczynią zerówki wykorzystuje język angielski w spontanicznych kontaktach z dziećmi i wplata go we wspólne rozmowy, co sprawia, że sześciolatki mają możliwość bieżącego osłuchiwania się z językiem obcym oraz jego naturalnego przyswajania w sytuacjach codziennych.

Jest wielką miłośniczką literatury, czym na co dzień zaraża swoich podopiecznych, wyszukując dla nich w bibliotece pozycje książkowe, które mogą im się spodobać, zarówno z nowości wydawniczych, jak i z klasyki literatury dziecięcej.

Prywatnie jest mamą dwójki wspaniałych maluchów, pasjonatką muzyki (także klasycznej), baletu, eksperymentów cukierniczych oraz niezłomną fanką „Harry’ego Pottera” i „Hobbita”.